м.Львів  -  вул.В.Великого 59А  -  Навпроти магазину Фокстрот  
тел. моб.:  0676730942  тел.роб. 245-83-95
Ваш кошик пустий.

Хто на сайті

На даний момент 92 гостей на сайті

Валюта

  • 1 EUR = 29.00 UAH
  • 1 PLN = 3.30 UAH
  • 1 RUB = 0.26 UAH
  • 1 USD = 27.00 UAH
Домівка Запитання та відповіді Опалення Загальні вимоги до встановлення побутових котлів.
 

Загальні вимоги до встановлення побутових котлів.

Загальні вимоги до встановлення побутових котлів.

 

1. Підключення та експлуатація газового котла дозволяється при наявності технічних умов місцевої газової служби і погодженого проекту “Газопостачання”.

2.  Для опалення приватних житлових будинків, допускається установка котлів з відводом продуктів згоряння через зовнішню стіну і герметичну камеру згоряння. Для опалення житлових будинків висотою до 10 поверхів, допускається установка котлів з відводом продуктів згоряння в димохід згідно ДСТУ Б В.Б 2.5-33:2007

3.  В одному приміщенні повинно розташовуватися не більш двох теплогенераторів.

4. Вибір найбільш оптимального димоходу повинен здійснюватися фахівцем. Вам тільки необхідно знати, що внутрішній діаметр димоходу повинний бути не менше, ніж діаметр горловини котла; на шляху димових газів різних вигинів і колін повинна бути мінімальна кількість; при встановленні димоходу необхідно в обов'язковому порядку вжити заходів по запобіганню утворення конденсату.

1Важливою умовою для безперебійної роботи опалювального газового устаткування є влаштування димоходів для котлів із природною вентиляцією. Для відводів продуктів згоряння від теплогенераторів можуть використовуватися димоходи усередині стін будинків і споруджень, прибудовані зовнішні і внутрішні, спеціальні горизонтальні канали в зовнішніх стінах для відводу продуктів згоряння від теплогенераторів з герметичною топкою. Поперечний переріз димоходів і величина тяги повинні забезпечувати нормальну роботу теплогенераторів на всіх режимах їх роботи. Відвід продуктів згоряння здійснювати на висоту 0,5 м вище гребня покрівлі при розташуванні димаря по горизонталі не далі 1,5 м від гребня; на рівні з гребнем при розташуванні не далі 3 м; не нижче прямої, проведеної від гребня вниз під кутом 10° до горизонту, при розташуванні димаря на відстані більш 3 м від гребня даху. В усіх випадках висота труби повинна бути не менш 0,5 м від частини покрівлі, що примикає, а для будинків із плоскою покрівлею не менш 2 м.

5. Монтаж димаря і газопроводів повинна виконувати спеціалізована організація, що має ліцензію, дозволи і допуски.

6. Відповідальність за схоронність, справний стан і безпечну експлуатацію теплогенераторів несе власник приміщення, у якому вони встановлені.  1.7 Обладнання повинно зберігатися в приміщенні, захищеному від пилу і вологи, при температурі повітря не нижче +5 °С.  1.8 До початку монтажу газового обладнання необхідно забезпечити 100%-у будівельну готовність приміщення котельні (топкової), включаючи інженерне забезпечення і внутрішні роботи. При цьому необхідно керуватися як даними рекомендаціями, так і рекомендаціями суміжних організацій, обладнання яких встановлюється в приміщенні котельні (топкової).

 

Архітектурно-будівельна частина

 

1. Як відомо, головна умова горіння природного газу - його повне спалювання, що відбувається тільки при достатній кількості кисню. Тому, параметри кімнати повинні бути достатніми для установки газового котла.Установку опалювального газового апарата потужністю до 30 кВт передбачати в кухні або спеціально відведеному приміщенні, що відповідає наступним вимогам:
- обсяг(ДхШхВ) не менш 21 м3 (для кухні), 7,5 м3 (для відособленого приміщення);
- висота (В) не менш 2,2м.
При цьому тривалість перебування людей протягом доби на території даного приміщення не повинна перевищувати 4 години.

2. Установку опалювального газового апарата потужністю від 30 кВт до 200 кВт передбачати в спеціально відведеному приміщенні, що відповідає наступним вимогам:


2 - розміри (ДхШхВ) не менш 13,5 м3 (від 30 до 60 кВт), не менш 15 м3 (від 60 до 200 кВт);
- висота (В) не менш 2,5м.

3. Розміри приміщення визначити з урахуванням вимог п.2.1, 2.2, а також з розрахунку забезпечення зручності монтажу та обслуговування техніки, що встановлюється.

4. Огороджуючі конструкції, (стіни, перекриття) котельні повинні мати межу вогнестійкості не менш 0,75 ч. При цьому межа поширення вогню по всій площі конструкції повинна дорівнювати нулеві. Такі перегородки роблять на усю висоту котла, при цьому висота приміщення повинна бути не менш 2,5 м, стіни виконати парогазонепроникними.

5. Стіни і підлога окремого приміщення для котельні повинні бути вогнестійкими і не бути джерелом пилу. Одним з найбільш оптимальних рішень для створення і підтримки чистоти в котельні стане облицювання стін і підлоги керамічною плиткою, а також покриття олійною фарбою. Оскільки саме пил призводить до відкладення забруднень на пальниках і в каналах теплообмінника, що багато в чому зменшує продуктивність даного опалювального обладнання. Якщо приміщення виконане з горючих матеріалів, то стіна або підлога, де передбачається установка опалювального котла виконується з негорючих матеріалів або облицьовується негорючими матеріалами.

6. Вікно повинно забезпечувати природне освітлення з розрахунку 5% від об’єму приміщення, обладнано кватиркою або фрамугою.

7. Підлога повинна мати гідроізоляцію на рівень затоки водою 100 мм (по можливості).

8. Передбачити трап каналізаційний Ду50, ухил підлоги виконати убік трапа.

9. Під котли залити фундамент висотою 100 мм, під бак-водонагрівач передбачити "посилену" підлогу (по можливості).

10. Двері шириною не менш 800 мм повинні відкриватися безпосередньо назовні.

11. Передбачити монтажні прорізи для можливості доставки котельного обладнання.

12. Проходи трубопроводів через огороджуючі конструкції виконати в гільзах, передбачити герметизацію вводів всіх інженерних комунікацій.

 

Опалення і вентиляція

1.Для забезпечення постійно діючого 3-х кратного повітрообміну і подачі необхідної кількості повітря для горіння, передбачити в зовнішній стіні установку приточної регульованої жалюзійної ґратки, низ на відмітці 0,3 м від рівня чистої підлоги.

Розрахунок потужності витяжки
Формула: М = (SxHx12) + 30%, де:
М - потужність витяжки
S - площа кухні
H - висота стель на кухні
12 - щогодини (відповідно до норм СЭС) повітря в приміщенні, де розташований газовий котел, повинно обновлюватись до 12 разів
30% - мінімальний запас потужності, необхідної для ефективного очищення повітря.

Приклад розрахунку потужності витяжки:
У приміщенні, де встановлений газовий котел, площа дорівнює 7 кв.м., висота стель - 2,5 м. Потужність витяжки, необхідної для такого приміщення, складає:
М = (7x2,5x12) + 30% = 273 куб.м./година

Примітка: необхідно враховувати той факт, що 30% запасу потужності вистачить тільки в тому випадку, якщо витяжка знаходиться безпосередньо над котлом. В інших випадках, роблячи розрахунок потужності витяжки, варто додавати ще 15% на кожен поворот труби повітровода і ще 10% на кожен метр повітровода.

2. Вентканал з розрахунку забезпечення 3-х кратного повітрообміну вивести на висоту димаря , закінчити захисним конусом. Витяжний отвір у котельні обладнати декоративними ґратами на висоті низу отвору не нижче 0,3 м від стелі.

3. Передбачити систему опалення з розрахунку нагрівання припливного повітря і компенсації тепловтрат. Розрахункова температура повітря в приміщенні котельні 16°С.

 

Газосигналізація

1.У приміщенні, передбаченому для газового котла, обов'язково необхідно встановити газосигналізатор, що допоможе контролювати мікроконцентрацію чадного газу і подавати сигнал на індивідуальну систему попереджувальної сигналізації, яка у випадку перевищення дозволеного рівня перекриє подачу газу.